Zvyknete pod stromček darovať „voňavé“ darčekové série? Ako to riešite?

Asi ako drvivá väčšina populácie. Idete do parfumérie, prípadne sadnete za internet a vyberáte. Vyberiete vôňu na základe odporúčania, reklamy či čuchových buniek. K tomu, aby to nebolo málo, ešte telové mlieko, sprchový gél či vodu po holení. Kvalitu možno až tak nesledujete, veď ste nekúpili v Poľsku na trhu, ale v oficiálnom obchode, na to určenom. Tak predsa nie je čo riešiť. Investujete desiatky eur z rozpočtu.

Tak sa poďme na to pozrieť podrobnejšie.

90% takto predávaných vôní je v kvalite Eau´d toilete. Obsah parfumovaného oleja je tam v koncentrácii cca 4%. (množstvo oleja rozhoduje o kvalite a trvácnosti vône). Telové mlieko má približne 2%. Obdarovanému vôňa drží na pokožke cca 2-4 hodiny a tak ju nosí so sebou v taške a v priebehu dňa cca 2-3x použite, aby vôňu bolo cítiť. Taký 50ml flakón spotrebuje zhruba za 2-3 mesiace.

Jeden čerstvý príklad z prieskumu trhu prikladám:
– Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme toaletná voda 50 ml- cena 63€
– Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme voda po holení 100 ml – cena 80€
– Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme dezodorant stick 75 g – 39€

Chcete lepší tip?

Parfumované série od LR, ktoré obsahujú Eau´d parfém s obsahom 17-21% parfumovaného oleja, telové mlieko alebo sprchový gél s obsahom 4% parfum. oleja. Parfém stačí naniesť 1x, nakoľko vôňa vďaka vysokému obsahu oleja drží s prehľadom 8 – 12 hodín. Ak parfumáciu podporíte ešte použitím mlieka či sprchového gélu, intenzita je ešte výraznejšia. Nakoľko je nanesená po celom povrchu tela, pri každom pohybe, závane vetra sa vôňa aktivuje. A čo sa cenovej relácie týka, v sérii máte dva produkty. Jeden v kvalite Eau´d toilete a druhý Eau´d parfum. Cena série sa pohybuje v rozmedzí 48 -60€. Ako bonus naviac je nielen krásna, trvácna a exkluzívna vôňa, ktorú nemá každý druhý, ale aj certifikát o jej dermatologickej nezávadnosti. To znamená, že žiadne alergické reakcie, žiadne nežiadúce, karcinogénne látky a pod. ako sa neraz nachádzajú v bežne predávaných vôňach.

A že si nevymýšľam, prikladám výsledok nezávislých testov nemeckého časopisu ÖKO-test. Červenou farbou sú označené nebezpečné vône…

test vônetest vône1

Tak čo vy na to, stojí to za zamyslenie a možno aj zmenu z tradičných, vyšľapaných chodníčkov?

Produkty súvisiace s článkom