Každý sa nachádzame v istej fáze života. Niekto je spokojný viac, iný menej. Jeden rieši zdravie, ďalší vzťahy, tretí prácu a pod. Zlepšiť kvalitu života po stránke zdravotnej vieme. O tom verím väčšina nepochybuje. Minimálne ak ste došli až na tento web, pátrate po možnostiach. Je tu však príležitosť na zmenu aj z inej stránky. Tej pracovnej a finančnej. Možno sa nachádzate v situácii kedy zárobok z činnosti, ktorej sa momentálne venujete nestačí na pokrytie vašich potrieb. Možno ste totálne bez práce a hľadáte. Možno len túžite po zmene, lebo potrebujete tvoriť, rásť, niekam sa posúvať. Možno máte sny a plány, na ktoré momentálne finančné prostriedky nestačia… Tak či onak, práve toto môže byť odpoveďou pre vás. Práve toto môže byť cestou nahor.

Ak si vyberáte prácu, predpokladám že prvým kritériom je smerovanie a jej charakter. Malo by to byť niečo čo vás baví a napĺňa. Ďalším bude zamestnávateľ, jeho preferencie, ideálne prostredníctvom ľudí, ktorí ho poznajú a mohli s ním reálne spolupracovať. Dôveryhodnosť, kedy sa nemusíte obávať že to čo sľúbi, aj splní. Stabilita na trhu, aby vám po pár mesiacoch nepovedal že končí a vy hľadajte odznova. Kvalitný produkt či služba ktorú poskytuje, nech viete že zákazník sa k vám vráti, že ho neoklamete či nepodvediete. Finančné benefity. Že budete štedro platený za prácu, ktorú reálne odvediete. Nie podľa nálady či aktuálnej situácie, nie podľa subjektívnych kritérií v zmysle bratrancov ujo, hlboký výstrih či šikovná kolegyňa, ktorá za mňa urobí polovicu práce. Kolektív tiež hrá dôležitú rolu. Aj keď ste každý sám za seba, predsa priateľské vzťahy potešia. No a v neposlednej rade človek, ktorý vám ukáže ako, ktorý vám pomôže, kým sa naučíte byť samostatný.

Že utópia? Že možno tak jedno, dve zo spomínaných kritérií by šlo nájsť, ale toľko? A verte že je to možné. Otázne je, či ste ochotní to zistiť. Lebo kto chce, hľadá spôsoby. Kto nechce, hľadá dôvody….

A možno aj vy raz budete prekvapení, ako ste doteraz mohli bez toho byť 🙂

Mám záujem dozvedieť sa detaily o pracovnej príležitosti.