Čo myslíte, koľko percent populácie si denne kladie otázku ako schudnúť?

Alebo možno jednoduchšia odpoveď by bola, koľkí niečo také vôbec neriešia? Či už sú to ženy alebo muži, či vo veku násť, či dsať, riešime to takmer všetci. Jeden túži po ideálnych krivkách a prijal by 2-3kg dole, u ďalšieho je to už skôr zdravotná ako estetická záležitosť a požadovaný úbytok rátajú v desiatkach kilogramov. Existuje množstvo rád ako chudnúť. Zaručené produkty, ktoré sľubujú že nič nemusíte zmeniť, len spapáte tabletku a kilogramy idú samé dole. Nemusíte byť odborníci na výživu, aby ste na základe sedliackeho rozumu pochopili, že takto to nemôže fungovať. Aspoň nie, ak to má byť natrvalo a bez poškodenia zdravia.

Hlavný dôvod, prečo schudnúť. Krivky? Nie!

Takže pekne po poriadku. Prvé čo si treba uvedomiť je, že samotné krivky nie sú tak podstatné ako to, čo a deje vo vnútri, kam nevidíme. Bolesti kĺbov, vysoký tlak, cholesterol, poruchy trávenia, poruchy imunity, diabetes, hormonálne poruchy. Toto je hlavný dôvod prečo začať. Ten druhý je, že sa chceme páčiť ako sebe, tak aj okoliu. Ak sa teda máme do niečoho pustiť, nech to má hlavu a pätu, nech je to pre náš organizmus prínosné, zdraviu a kráse prospešné. Všetci vieme, že základom je vyšší výdaj energie ako jej príjem. 80% úspechu tkvie v strave a zvyšok v pohybovej aktivite. Tá nemusí byť o žiadnom extréme. Ak telo nie je zvyknuté na viac ako pohyb po kancelárii a doma od gauča po chladničku, úplne dostatočné mu budú pravidelné,  jesenné prechádzky, prípadne rýchlejšia chôdza, ideálne na čerstvom vzduchu.

Pitný režim zbavuje nadbytočných kíl

Ďalším krokom je naučiť sa prijímať dostatočné množstvo tekutín, ideálne čistej vody, príp.čaju. Zabudnúť na sladené, farebné nápoje. No a tým najpodstatnejším je stravovací režim. Aj vy ste už skúšali takú či onakú diétu, vydržalo vám to pár dní, boli ste vyhladovaní,nervózni, unavení a tak ste s tým tresli a ťažko zbavené kilá boli rýchlosťou blesku naspäť, prípadne ešte čosi navyše? Existuje množstvo rád, metód, jedálničkov, ale všade mi chýba jedna zásadná vec. Že aká?

Telo sa potrebuje na ten proces pripraviť a ideálne skôr ako začnete samotné chudnutie.

Telo sa potrebuje v prvom rade detoxikovať, odkysliť a následne dostať záplavu živín, aby mohlo správne fungovať a chudnúť. Povedal vám to niekto skôr ,ako ste začali cvičiť či užívať rôzne chudnúce preparáty? Poznám množstvo ľudí, ktorí aj napriek úprave stravy a dostatočnej fyzickej aktivite nie a nie sa pohnúť z miesta. A práve toto býva kameňom úrazu, len akosi nik tomu nevenuje pozornosť a neučí to. Keď telu naštartujete metabolizmus a zbavíte ho nahromadeného odpadu, doplníte minerály, ktoré vás zbavia prekyslenia a zároveň pomôžu premeniť prijaté živiny na energiu, urobíte prvý krok k zmene. Tým ďalším bude dodať do organizmu dostatok živín v podobe vitamínov, stopových prvkov, minerálov, vlákniny,…

Produkty súvisiace s témou článku:

Do boja s prebytočným tukom
Do boja s prebytočným tukom
Chcem sa dozvedieť, ako pripraviť moje telo na efektívne chudnutie