Brušná, alebo črevná viróza a čo pri nej pomáha..

Máme obdobie zvýšenej chorobnosti. V detských kolektívoch sa to hemží vírusmi a baktériami. Jedným z pomerne častých ochorení je črevná viróza. Pôvodcami sú poväčšine vírusy, ktoré sa šíria klasicky vzduchom a preto sa im celkom vyhnúť nedá. Prejavom črevnej virózy môže byť hnačka spojená s nauzeou až zvracaním, bolesti kĺbov, svalov, teplota, celkové vyčerpanie.

Problém s črevnou virózou

Črevná viróza u detí a čo pomohlo Filipkovi
Črevná viróza u detí a čo pomohlo Filipkovi

Inak to nebolo ani u Filipka. O jednej v noci zobudil maminu s plačom, že ho bolí bruško. Mamina nestihla ani dobehnúť a obsah žalúdka bol von. K tomu sa pridala hnačka a kŕče v oblasti bruška. Nakoľko si spomenula, že pani učiteľka v škôlke spomínala, že aj iné detičky mali podobný problém, predpokladala že sa aj u Filipka jedná o črevnú virózu. Nakoľko je vybavená našimi produktmi, mohla rýchlo reagovať a začať liečbu.

Riešenie črevnej virózy

Uvarila Cistus incanus čaj, ktorý pomáha v boji s vírusmi. Vedela, že u detí hrozí rýchla dehydratácia a tak tekutiny bude treba. Filipko sa medzitým stihol vyzvracať znova. Doma mala v zálohe tekuté Colostrum, tak po ňom hneď siahla a dala Filipkovi. Doplní do tak imunitu, ktorá momentálne chýba a vďaka nemu pomôže telu dodať silu do boja s vírusom. Taktiež dostal probiotiká Pro12, aby mal v čreve tie správne baktérie a zastavili hnačku. Zvracanie a hnačka sa striedali a opakovali takmer každú hodinu. Po každom vyzvracaní dostal Filipko dávku colostra a samozrejme v priebehu celého času dostával piť čajík, ale iba po malých množstvách, aby ho nenaplo na vracanie.

Takto to trvalo do rána siedmej hodiny. Filipko v priebehu toho času dostal štyri dávky colostra a jedno probiotikum. Ráno bol síce vyčerpaný, bruško ešte pobolievalo, ale čo sa týka zvracania, prestalo úplne. Hnačku mal ešte v priebehu dňa 1x. Mamina ho nenútila papať, podstatné bolo že prijímal tekutiny v podobe čaju. Sám si však vypýtal Aloe vera gél, ktorý pravidelne užíval. Dokonca si ho ten deň vypýtal hneď 3x. To malé, oslabené ale múdre telíčko vedelo, čo potrebuje. Že vďaka zvracaniu a hnačke stratilo mnoho živín, ktoré si takýmto spôsobom doplní.

Filipko už viac nezvracal a na druhý deň už ani hnačku nemal. Ostal ešte oddychovať a regenerovať doma dva dni, postupne začal papať a vrátil sa do starého režimu.

Čo pomohlo vyliečiť črevnú virózu

  • počas tej rušnej noci užíval – colostrum 5ml cca každú hodinu a pol, pro12 1x a popíjal cistus čaj
  • nasledujúci deň colostrum 4x5ml, pro12 1xd, cistus čaj pil naďalej a k tomu dostal aloe vera gél 20ml
  • tretí deň colostrum 3x5ml, pro12 1xd, cistus čaj, aloe vera gél 20ml

Výsledok

Filipko sa nemusel niekoľko dní trápiť zo zvracaním a hnačkou, jeho telíčko sa nestihlo dehydrovať a tak nemusel vôbec vyhľadať lekársku pomoc. Mnoho detí práve preto skončí v nemocnici, lebo treba pomôcť telíčku rýchlo doplniť stratené tekutiny a minerály.

A tak som maminu mohla len pochváliť, ako to super zvládla a ona mi zasa poďakovala, že vedela vďaka predchádzajúcej komunikácie so mnou reagovať.

Vďaka tomu, že mamina produkty pozná a má ich doma, mohla promptne na prejavy črevnej virózy reagovať hneď v úvode ochorenia a preto sa jej podarilo tak rýchlo jeho priebeh zastaviť.

Produkty súvisiace s témou článku: