Bolesti kĺbov sú novodobou epidémiou. Mladých, starých, mužov či ženy nevynímajúc.

Medzi najčastejšie príčiny patria:

nadmerná záťaž, chybné držanie tela, nadváha, sedavé zamestanie, nevhodná strava, nevhodná obuv, nesprávna poloha v spánku, úraz…

Ochorenia kĺbov:

Artróza, DNA, reuma, reumatoidná artritída, osteoartróza, Bechterevova choroba, psoriatická artritída a mnohé iné.

Čím to je?

Jednoducho o kĺby sa nestaráme. Takmer nik nerozmýšľa preventívne, aby im zavčasu dodal čo potrebujú. Veď chceme aby nám po celý život slúžili, aby sme vďaka nim boli mobilní a sebestační. Začneme to riešiť až keď sa objavia prvé príznaky poškodenia, jednoducho keď to začne bolieť. A čo urobíme my? Švihneme si ružovú tabletku, na chvíľu problém ustúpi a pokračujeme v obvyklom režime. Keď sa problém opakuje, začneme rozmýšľať, že asi predsa čosi ten kĺb potrebuje a tak naše kroky vedú do lekárne, kde necháme kvantum peňazí za mŕtve, chemické produkty. Užívame ich mesiace, roky, problém sa nezlepšuje, práve naopak. A tak navštívime lekára a ten mám povie, že kĺby sú opotrebované a máme si zvyknúť s tým žiť.

Krásna predstava že? Ale verte že maximálne reálna.

Prečo sa k predmetom, k strojom či majetku správame zodpovednejšie a lepšie ako k vlastnému telu? Prečo ideme s autom do servisu, keď kontrolka zapípa a dáme ho skontrolovať, vymeniť olej a pod.? Lebo je to auto a stálo kopec peňazí? Je to vec a jedno auto vystrieda druhé. Kto však vymení naše telo? To predsa nejde. Máme len jedno a natrvalo.

Dnes nie je výnimkou, že aj mladí, športovo aktívni ľudia trpia bolesťami kĺbov.

Skrátka  chceme od tela aby fungovalo, podávalo výkony a palivo mu nedodáme. Ani to auto nepôjde a motor zadriete, keď bude nádrž prázdna. Ale to by vás nenapadlo urobiť, že? Organizmu ako takému a kĺby nevynímajúc, chýbajú nevyhnutné a hlavne kvalitné živiny.

Poďme s tým niečo urobiť.

Chcete aby vaše kĺby boli zdravé, bez zápalov, opuchu, bolesti, aby si udržali hybnosť a pružnosť? Tu je pár rád:

  • Ideálnou prevenciou je pravidelný a primeraný pohyb. Odborníci odporúčajú jogu, pilates, bicyklovanie, plávanie. A samozrejme, chôdzu.
  • Trpíte nadváhou? Nadmernou hmotnosťou je kĺb nepretržite zaťažovaný a opotrebováva sa ešte rýchlejšie. Znížte svoju hmotnosť za pomoci úpravy stravy a pravidelnej pohybovej aktivity
  • Odstráňte z kĺbov kyseliny, ktoré sa tam nahromadili vplyvom nevhodnej stravy, liekov či nadmernej fyzickej záťaže pomocou živých minerálov
  • Zdetoxikujte telo a dodajte mu kokteil živín v podobe kvalitného aloe vera gélu, ktorý organizmus zregeneruje
  • Kĺbom dodajte mazivo v podobe kolagénu a chondroprotektíva. Kolagén však musí byť nielen špičkovej kvality, ale navyše hydrolizovaný, a keď je v kombinácii s aloe vera, je krásne vstrebateľný. Inak z neho vaše telo nevyužije takmer nič.

Produkty súvisiace s témou článku:

Aloe Vera Drinking Gél Active Freedom

Pro Balance Tablety

A ešte niečo pre tých, ktorí sú ochotní siahnuť po rôznych „overených“ produktoch, ktoré navyše nie sú určené pre ľudí, ale zvieratá. Aký je medzi nimi rozdiel? Obrovský! A nie je to len cieľovou skupinou pre ktorú je daný produkt určený. Nezabúdajme, že zdravý kĺb potrebuje mazivo, minerály, enzýmy, zbaviť sa kyselín. Preto je potrebné komplexné riešenie. Nemenované produkty pre zvieratá dodávajú silu a dobre tlmia bolesť. Tým ale neriešia podstatu problému.