Ako zachrániť zub?

S Majkou sa poznáme roky. Je to osôbka, ktorá sa stará o zdravie seba aj celej svojej rodiny. Chápe zmysel prevencie v dnešnom svete. Pozná naše produkty a nechá si poradiť. A tak vďaka doterajším pozitívnym skúsenostiam s našimi výrobkami ma oslovila a požiadala o radu.

Problém:

Už dlhšiu dobu, takmer pol roka, riešila problém so zubom. Niekoľkokrát do týždňa chodila k zubárovi, ktorý jej postihnutý zub ošetril, otvoril kanáliky a nechal, aby sa infekcia v zube pravidelnými výplachmi a čistením odstránila a zub mohli zatvoriť. Bol to nosný zub, na ktorom jej drží korunka a tak samozrejme ako lekárovi, tak aj jej záležalo na tom, aby sa urobilo všetko preto, aby sa zub vyliečil. Počas prijímania stravy jej odporučil otvorený zub chrániť vatou, aby sa do neho nedostali zvyšky jedla. Samozrejme to bola utópia, pretože vždy tam čosi ostalo, zub sa nehojil. Majka absolvovala dva mesiace pravidelných návštev dva až trikrát do týždňa. Nakoniec sa lekár rozhodol zub zavrieť. Samozrejme vznikla infekcia, zapálilo sa jej ďasno, ktoré museli rezať. Užila  antibiotiká a celý proces sa opakoval odznova ďalšie dva mesiace. Otvorený zub, pravidelné výplachy a čistenia u lekára. Majka bola nútená nielenže znášať dva až trikrát do týždňa takéto ošetrenia, ale samozrejme znamenalo to aj komplikácie v práci, náklady na cestovanie, no a nemalá už bola aj psychická záťaž.

RIešenie, ako zachrániť zub:

V tomto momente sa rozhodla kontaktovať ma. Potrebovali sme docieliť, aby v otvorenom zube baktérie nemali šancu množiť sa. A to sme dosiahli dvoma spôsobmi. Lokálne aj celkovo. Lokálne som jej odporučila zubnú pastu microsilver. Jej výnimočnosť je v tom, že obsahuje mikročiastočky striebra, ktorý je prirodzeným dezinfekčným prostriedkom, zabraňuje množeniu baktérií a odstraňuje mikroorganizmy z ústnej dutiny. Súčasne vďaka hydroxyapatitu vyrovnáva drobné nerovnosti zubnej skloviny a eliminuje zápach z úst. No a na celkové užívanie som jej odporučila colostrum, ktoré zasa pomôže zvnútra zabojovať organizmu proti infekcii a zápalu, posilní odolnosť organizmu a v prípade nutnosti zákroku, urýchli proces hojenia a regenerácie.

Odporúčanie znelo:

  • 2x do dňa v priebehu dvoch minút si dôkladne čistiť zuby, penu hneď nevyplachovať a nechať v dutine ústnej ešte cca. 5 min pôsobiť ako ústnu vodu.
  • 4-5x do dňa si pastu microsilver naniesť pomocou medzizubnej kefky priamo do otvoreného zuba a zabrániť tak vniknutiu zvyškov jedla a následnej tvorbe baktérií. Zároveň ranu dezinfikovať a zničiť tak už prítomné patogény
  • vnútorne nasadené colostrum 3×1 caps.

S lekárom sa dohodla, že po týždni príde zub znovu uzavrieť a ak by to znova malo vyvolať zápal, radšej pristúpi na radikálne riešenie a zub odstránia. A tak sa dohodli na termíne zákroku v prípade, že nebude iná cesta.

Výsledok:

Po týždni však lekár skonštatoval, že zub je čistý a zub zatvoril. Vďaka vyššie uvedenému postupu a produktom sme zub zachránili! 🙂

Majka sa doteraz teší z vyliečeného zuba. Samozrejme zubnej paste ostala verná doteraz a nielen ona, ale celá rodina, lebo chápe, že aj takto preventívne eliminuje tvorbu zubného kazu a odstraňuje z úst nežiadúce mikroorganizmy.

Pre mňa jedna z bežných rád a postupov, ktoré neznamenali žiadne komplikované a dlhodobé riešenia. No pre Majku vyriešenie pol ročného trápenia, kedy deň čo deň bola nútená zameriavať pozornosť týmto smerom.

Produkty súvisiace s témou článku: