S pani Jarkou sme sa stretli v septembri tohto roku z úplne iného dôvodu. Bavili sme sa o detičkách, zdraví, ako im pomôcť.

Vtedy sa ma opýtala, či by som aj jej nevedela poradiť, lebo už druhý rok ju trápi kožný problém a nevie si s ním rady.

Pani Jarka mala po tele, ale hlavne v oblasti krku, tváre, dekoltu a rúk intenzívne červenú, presušenú pokožku, napnutú ako struna, v noci sa budila na neutíchajúce svrbenie, neraz sa ráno zobudila do krvi doškriabaná. Opakovane navštívila kožnú lekárku a opakovane odišla s kortikoidnou mastičkou. Tá samozrejme problém rýchlo upokojila, no efekt vydržal tak týždeň, dva a znova sa opakoval. Po vyše roku sa sama pani Jarka dožadovala aj nejakého vyšetrenia, aby teda zistili príčinu problémov. Kožné testy príčinu neodhalili a ešte si ich aj musela zaplatiť, veď načo si ich sama pýtala, že?… A tak hľadala riešenie ďalej, ale už po vlastnej réžii.

Pani Jarka pociťovala aj problémy tráviaceho charakteru ako nafukovanie, kŕče, zlé trávenie a tak zmenila stravovanie, začala si sama pripravovať a nosiť do práce jedlo, aby eliminovala možné alergény, no posun aj tak nezaznamenala. Po toľkých mesiacoch trápenia sa, bola nielen fyzicky, z nedostatku spánku, ale aj psychicky vyčerpaná. Nehovoriac o spoločenskom aspekte. Jednoducho nie všetky lokality sa dajú schovať pod tričko, aby tak boli menej nápadné.

A tak sme sa pustili do práce a to hneď z niekoľkých strán.

  • V prvom rade bolo treba dať do poriadku črevá.

Nielen pre tráviace problémy, ale aj koža a jej stav je odrazom toho, v akom poriadku, či skôr neporiadku sú črevá. Imunita taktiež sídli v čreve a ak nebudeme mať v poriadku ich, ani imunita sa veľmi nepohne. „Zdravé“ baktérie v dnešnej prechemizovanej strave, kde len jogurt má mesačnú záruku, ťažko nájdeme. Ďalšia vec je, že vplyvom užívania antibiotík sme zničili nielen tie zlé, ale všetky, aj telu prospešné baktérie. Odpoveďou preto boli probiotické kultúry. Prečo zrovna tieto a v čom sú odlišné od bežne dostupných sa dozviete, keď kliknete na tento odkaz:

Pro 12 Kapsule Probiotiká

  • V ďalšom kroku sme riešili prekyslenie organizmu

Nesprávne stravovacie návyky, zlý pitný režim, nedostatočné žuvanie potravy, nervozita, úzkosť, chemické látky v potravinách a liečivách, nedostatok pohybu a spánku, ale hlavne chronický stres majú za následok zvýšený obsah kyselín v tele. A keďže organizmus si potrebuje zachovať rovnováhu a kyseliny neutralizovať, potrebuje na to minerály. Tie si však samotný nevie „vyrobiť“ a potrebuje ich prijať zvonku. Nestačí jeden či dva, ideálna je kombinácia hneď niekoľkých a vo vyváženom množstve. Tu je ideálnym pomocníkom Pro Balance:

Pro Balance Tablety

  • Pokožka potrebuje „zdravé“ tuky

Potrebuje ich, aby si zachovala elasticitu a bola správne vyživená. Zároveň omega3 urobia službu pre mozog a pomôžu zvládnuť depresiu. Okrem iného ulahodíme srdiečku, cievam, nervovému systému, zraku, imunite. Podľa čoho spoznáte kvalitné omega3? Kliknite na obrázok.

Super Omega Kapsule

  • Zmenu bolo samozrejmé potrebné urobiť aj zvonku v starostlivosti o pokožku

Začala sa umývať výlučne produktmi na báze aloe vera, konkrétne používala na celé telo umývaciu emulziu. Tá pokožku šetrne ošetrila, no zároveň už počas umývania hydratovala a upokojovala.

Aloe vera jemná mydlová emulzia

Na ekzémové ložiská jej dobre robil aloe vera koncentrát, ktorý príjemne chladil kožu, zmierňoval zápal a zároveň vďaka vysokému podielu aloe ju rovnako ako emulzia hydratoval a upokojoval.

Aloe Vera Hydratačný Gélový Koncentrát

V noci, keď sa budila na ukrutné svrbenie, aby si kožu nerozškrabala, pomáhali jej obklady z cistus incanus. Ten pôsobí priamo na vírusy, baktérie a plesne.

Cistus Incanus Bylinný Čaj

  • Do celého procesu liečby sme zahrnuli aj terapiu Access Bars

Access bars

Jarka pookriala na duši aj tele. Stav sa výrazne upravil, aj keď ešte nie je v 100% stave, cíti sa omnoho lepšie.

Tu je porovnanie stavu pre začatím liečby v septembri 2018 a počas nej, v novembri 2018. Trvalo tri mesiace, aby sme sa niekam posunuli, no oproti klasickej liečbe, ktorá trvala viac ako rok, to bol skok míľovými krokmi.

A

 

Anetka 11,18

Ak potrebujete v rámci liečby ekzému poradiť individuálne, kontaktujte ma. Spolu môžeme vyriešiť aj Váš dlhodobý problém.