S Erikovou maminou sa poznáme už roky, vie čomu sa venujem a tak sa na mňa obrátila s prosbou o pomoc pre svojho, už dospelého syna Erika.

Dlhodobo, v podstate od malička sa trápi s kožným problémom. Za oboma ušami má šupinatú, mokvavú a červenú pokožku.

Lokálne to riešili opakovane, najlepšie mu robil detský krém na zapareniny. Obdobia sa striedali. Raz to bolo lepšie, raz horšie. Teraz však nastalo obdobie, kedy sa problém rozšíril aj do vnútra ucha, postihnutý bol zvukovod. V uchu sa pokožka šúpala, tým že to mokvalo a zatekalo do zvukovodu, ten sa upchával, Erik horšie počul, zvukovod sa zapaľoval. Tak navštívil ušného lekára a ten mu lokálne odporučil kortikoidnú mastičku a pravidelne chodiť do ambulancie na výplachy a čistenie zvukovodu.

Erika jednak opakované chodenie do ambulancie otravovalo, jednak to bolo pre neho finančne náročné, nakoľko musel z práce odchádzať, ale podstatné bolo, že problém pretrvával.

A tak sme sa stretli. Pohľad na pokožku v spojitosťami s informáciami, ktoré mi dal ma viedli k jednoznačnému presvedčeniu, že máme dočinenie s plesňami a ich premnožením v tele. Ucho bolo len odrazom toho, čo sa dialo vo vnútri tela.

Pobavili sme sa o Erikovej životospráve a to ma len utvrdilo v mojom presvedčení, že sa jedná o plesne.

Erik sa od malička rád napapal, miloval mliečne produkty, pečivo, príjem jedla bol sústredený hlavne vo večerných hodinách, nakoľko cez deň kvôli pracovnej vyťaženosti nestíhal, pohybu pomenej, naopak stresu dostatok.

  • A tak prvú vec, ktorú sme začali riešiť, bolo prekyslenie organizmu. Vysvetlila som akú službu nám urobia minerály, ktoré do tela podáme v podobe ProBalance. Telo potrebuje rovnováhu a jeho má prevahu kyselín. Tie potrebuje neutralizovať práve minerálmi, no samotný organizmus si ich nevie „vyrobiť“ a potrebuje ich prijať zvonku. Odmerali sme pH moču, bolo podľa očakávania „kyslé“ a pohybovalo sa na hodnote 5,8. ProBalance bude užívať v dávkovaní 3x4tbl po jedle.

Pro Balance Tablety

  • V ďalšom kroku potrebuje organizmus vyčistiť a doplniť o chýbajúce stavebné prvky, nakoľko jednak vďaka Erikovmu jedálničku a jednak vďaka „kvalite“ našich potravín nemá žiadne živiny. Odporučila som mu Aloe vera gél sivera, ktorý mu dodá takmer 200 aktívnych látok, ale v prvom rade telo a cievy vyčistí od usadenín a toxínov. Aloe som zvolila so žihľavou, nakoľko tá výraznejšie podporí detoxikáciu organizmu a užívať ho má v dávke 3x30ml nalačno.

Aloe Vera Drinking Gél Intense Sivera

A teraz sa poďme zamerať konkrétne na plesne. Sú v celom tele a tak nám nestačí riešiť ich zvonku, ale podstatné je zbaviť sa ich v tele. Cistus incanus je rastlina, ktorý má protiplesňové účinky a pomáha organizmu zbaviť sa ich. Rovnako ho ochraňuje a zbavuje vírusov a baktérií. Celkovo mal nasadené kapsule v dávke 2x1tbl a lokálne čaj, z ktorého si pripravoval obklady aj kvapkal do ucha.

Cistus Incanus Kapsule

Cistus Incanus Bylinný Čaj

  • Jeden z dôvodov, prečo má telo plné plesní je, že črevo nefunguje ako by malo. Nemá tie správne baktérie, naopak tie nesprávne sú premnožené. Preto treba upraviť črevnú flóru a zároveň posilniť vďaka tomu imunitu. Tu urobia jednoznačnú službu probiotiká Pro12. Dodajú miliardu tých „fajnových“ baktérií tam kde majú byť, zlepší sa mu trávenie, pokožka, imunita, skrátka celé telo zaplesá. Užívať ich mal 1xdenne.

Pro 12 Kapsule Probiotiká

Takto znelo moje odporúčanie. Rozhodnutie už bolo samozrejme na ňom.

Logiku mu to dávalo, vedel si už predstaviť čo sa v tele deje a prečo doterajšie postupy nefungovali. Zarazilo ho trocha, koľko veľa toho má užívať a samozrejme aj to, že to nie je malý peniaz. Ale povedal si, že do čoho zmysluplnejšieho by mal investovať zarobené peniaze ako do zdravia a navyše, už ho to všetko otravovalo.

Čo však bolo treba pochopiť je, že nápravu a zmenu je potrebné urobiť aj niekde inde. V prvom rade bolo potrebné popracovať na jedálničku. Eliminovať sacharidy, mliečne výrobky a bielu múku. Piť čistú vodu a cistus čaj. Žiadne sladené, ochutené vody. Príjem potravy si rozdeliť do menších porcií, 4-5x denne. Ideálne samozrejme bude zaradiť aj pohybovú aktivitu do denného režimu.

Erik teda začal s liečbou. Poctivo užíval odporučené produkty a výsledok sa dostavil.

Nebol to týždeň, ani dva, ale šesť mesiacov pravidelného užívania, no výsledok stál za to. Od malička to bolo súčasťou jeho života a teraz sa konečne pohol z miesta. Koža bola krásna ako v okolí, tak aj vo vnútri ucha. Erik sa cítil lepšie, upravilo sa aj trávenie. Nič však nie je definitívne a ukončené. Treba si uvedomiť, že nastolený režim v zmysle stravy je potrebné udržať. Rovnako organizmus pravidelne detoxikovať a dodávať mu živiny. Dnes je Erik bez ekzémov, plesní a kvalita jeho života sa radikálne zlepšila.