Migréna nie je výmysel znudených žien, ani žiadna novodobá záležitosť.

Migrénu ľudia popisovali a prvé zmienky o nej sú známe už spred dvetisíc rokov. No aj napriek tomu, stále to nie je úplne objasnená a už vôbec nie vyriešená záležitosť. Prvým následkom spustenia migrény je zníženie prekrvenia určitej časti mozgu, to následne vyvolá rozšírenie ciev, ktoré privádzajú krv. Ďalej taktiež uvoľnenie rôznych látok v tele. Všetko dokopy má za následok bolesť, ktorú nazývame migréna.

Za kľúčovú príčinu migrény sa považuje porucha rovnováhy sérotonínu a jeho účinky na krvné cievy.

Ďalšími vyvolávajúcimi faktormi môžu byť: vrodená predispozícia, stres, choroba, nedostatok spánku, hormonálne zmeny, hluk, počasie, tabak, niektoré jedlá či nápoje… V drvivej väčšine postihuje ženy.

Problémy s migrénou u Anky začali asi pred ôsmymi rokmi.

Bolesti hlavy vtedy mali vyslovene súvis s hormonálnymi výkyvmi počas menštruačného cyklu. Riešila to rôznymi analgetikami. Postupne však naberali na intenzite a frekvencii. Spúšťačom už neboli len hormóny, ale veľa iných faktorov, neraz už ani nevedela prečo to vzniklo. Navštívila teda neurológa a ten jej predpísal tabletky na migrénu, tzv. triptány. Po nich síce väčšinou bolesť povolila, ale užívala ich pomaly ako cukríky. Migrény už boli týždeň čo týždeň a ich trvanie sa predĺžilo na 3-4 dni. K bolesti sa pridružilo zvracanie. Takže cca polovicu roka prežila s bolesťou hlavy.

A tak hľadala iné riešenia. Pôvodne sme sa stretli kvôli pleti, no nakoniec debata nabrala iný rozmer. Keďže som týmto problémom prešla osobne a migrény ma trápili dlhé roky, chápala som veľmi dobre čo prežíva a ako sa cíti.

Riešenie migrény

V súvislosti s problematickou pleťou aj migrénami sme sa pobavili o prekyslení. Dostala pH prúžky, kde sme zistili aktuálnu hodnotu pH moču a podľa očakávania sa pohybovala v „kyslých“ číslach. Hodnota bola 5,8. Odporučila som jej užívanie ProBalance, ktorý pomocou minerálov kyslé prostredie zneutralizuje a posunie do „zásaditých“ čísel. Ako ďalšie som je odporučila eliminovať stres. Má náročnú prácu a tak je denne vystavená psychickej záťaži. Mind Master je ideálny pomocník, ktorý organizmus zocelí, upokojí, nabije energiou a živinami. Zároveň priaznivo pôsobí na nervový systém, psychiku a myslenie. Keďže Anka je bledá, domnievala som sa, že môže byť aj problém s chudokrvnosťou a nedostatkom železa. Aj to môže byť spúšťačom migrén a ak by sa jednalo o tento problém, Mind Master jej pomôže vyriešiť aj túto stránku.

Čo pomohlo vyliečiť migrénu

Dohodli sme sa na dávkovaní:

  • ProBalance 3x4tbl po jedle
  • Mind Master 80ml ráno po jedle

Zároveň zaradila do života pilates a navštevovala ho 1x týždenne. Upravila aj pitný režim, ktorý bol v jej prípade nedostatočný. ProBalance po čase prestala užívať a ostala pravidelne nastavená len na Mind Master. Už počas tretieho mesiaca užívania pocítila výraznú zmenu vo frekvencii záchvatov migrény. Jednak sa znížila frekvencia, no zároveň aj intenzita bolesti. Už nemali takú silu a trvali podstatne kratšie.

Výsledok

V súčasnosti popisuje stav ako neporovnateľný. Migréna sa objaví maximálne 1x mesačne. Je ale znesiteľná a zvládnuteľná. Užíva naďalej Mind Master, ale už v udržiavacej dávke 40ml ráno.

Kvalita Ankinho života sa neporovnateľne zlepšila. Do organizmu doplnila žiadúce živiny, do životného štýlu zasa pár zmien a výsledok po rokoch trápenia sa dostavil.

Produkty súvisiace s témou článku: