Máte doma zdravé, vitálne dieťa vo veku troch rokov a chystáte sa umiestniť ho v septembri do škôlky či iného kolektívneho zariadenia?

Prichádza náročné obdobie veľkých zmien.

Jedinec, ktorý bol doteraz plne odkázaný a navyknutý na starostlivosť matky, na domáce prostredie, si musí zvyknúť na úplne nový režim, na iných ľudí, na to, že už nie je len on a mama, ale spolu s ním niekoľko ďalších “spolubojovníkov”. Kedy je u dieťaťa najvhodnejšie obdobie pre takýto krok si nedovolím polemizovať. Na to sú iní odborníci z oblasti psychológie. Toto obdobie však nie je náročné pre dieťa len po stránke emocionálnej, ale aj zdravotnej. A to je zasa moja parketa, kedy ukazujem rodičom, ako ich ratolesť pripraviť, aby zvládalo nápor nových, nepoznaných patogénov.

Imunita dieťaťa v tomto veku je ešte nesmierne krehká a zraniteľná.

Deti sa neraz stretávajú z vírusmi, baktériami, ktoré dovtedy nepoznali a musia s nimi bojovať. Samozrejme, že takáto forma prirodzenej imunizácie je potrebná, je normálne ak dieťa prekoná pár infektov, avšak neraz decká idú z choroby do choroby.

Príde infekt, dieťa ide k lekárovi, nasadí sa antibiotická liečba a o týždeň, keď už dieťa vyzerá v poriadku, ide opäť do kolektívu. Jeho imunita je vplyvom choroby aj antibiotík oslabená, v škôlke stretne deti, ktoré soplia, kašlú, kýchajú, skrátka rovnako ako on nie sú doliečené a začarovaný kruh je na svete. Potom to neraz vyzerá tak, že dieťa viac času trávi doma s chorobou, ako v škôlke. A čo na to zúfalí rodičia? Mamina nastúpila do práce, lebo jeden príjem nestačil pokrývať všetky náklady domácnosti a zamestnávateľ jej adekvátne naznačil, že chodenie po lekároch a OČR nie sú veľmi žiadúce. A tak sa rodič nachádza medzi dvoma mlynskými kolesami. Na jednej strane musí do práce a na druhej, nie celkom zdravé dieťa.

ČÍTAJTE:  Prekvapenie k MDŽ

Ako z toho von, aby aj dieťa aj rodič boli spokojní?

PREVENCIA je odpoveďou na toto zaťažkávajúce obdobie.

Tu je jej oficiálna definícia: “Prevencia je predchádzanie chorobám alebo (v trochu širšom zmysle) preventívna starostlivosť, čiže súbor opatrení (a činností) na predchádzanie chorôb, chýb, zranení a ich následkov a udržovanie optimálneho stavu zdravia, jeho posilňovania a rozvoja.”

A presne v tom duchu to platí aj so škôlkou.

Už teraz je ideálne začať dieťa pripravovať na kolektív a dodať telu živiny, aby bolo pevné, silné a dokázalo tak prirodzene odolávať vonkajším vplyvom.

A keď aj ochorenie príde, jeho priebeh bude neporovnateľný, organizmus sa rýchlejšie zregeneruje a dostane do “normálu”.

Akú prevenciu zvoliť?

Dovolím si v tomto smere radiť na základe vlastných skúseností s teraz už bezmála päťročným škôlkárom a na základe skúseností klientov, ktorých detičky sme spoločne pripravovali na pobyt v kolektíve.

Používam výlučne prírodné, certifikované produkty kvalitou “made in Germany”.

  • aloe vera gél – 98%-tný, za studena lisovaný gél, ktorý telo kontinuálne čistí od toxínov, ktoré už aj naše deťúrence chciať či nechtiac prijímajú a zároveň dodáva takmer 200 živín.
  • probiotiká Pro12– udržujú správne osídlenie črevnej flóry a zároveň vďaka faktu, že práve v čreve je zhruba 70% imunity, ju posilňujú. Probiotiká obsahujú až 12 kultúr, miliardu baktérií, probiotiká a prebiotiká zároveň, dvojité zapúzdrenie, aby odolali agresívnej kyseline žalúdočnej a rozložili sa až v čreve
  • vitamíny Vitaaktiv- 100% pokrytie dennej dávky desiatich vitamínov čisto prírodnej kvality, kombinácia 21 druhov ovocia a zeleniny, bez farbív či ochucovadiel. Žiadne farebné “cukríky” vyrobené v továrni s množstvom konzervačných látok
  • colostrum – ako “prvú pomoc” v prípade akútnych infektov rôzneho charakteru. Nasadí sa okamžite v úvode ochorenia a oslabenému telu dodáva hotovú porciu imunity a vitality. Odporúčam výlučne 100%-tné bovinné colostrum, za studena lisované, získané počas prvých 12-tich hodín po otelení. Môže sa podávať už dieťaťu od 6.-tich mesiacov života. Pri zvýšenej chorobnosti odporúčam podávať colostrum dlhodobo, až do úpravy stavu
  • cistus incanus čaj – cistus podporuje imunitu a bojuje priamo proti vírusom, baktériám a plesniam. Nielen dieťa, ale ideálne celá rodina by mala popíjať vrámci zmysluplného pitného režimu. Neraz niektorý z členov domácnosti je bacilonosičom, hoci u neho sa ochorenie neprejavuje.
ČÍTAJTE:  Zdravé srdce a cievy - Ako sa o nich starať?

Takýmto spôsobom zabezpečíte dieťaťu kontinuálny prísun živín, o ktoré je ochudobnené vďaka dnešnej nekvalitnej strave. Všetky tieto položky sú pre organizmus prirodzené, vychádzajú z prírody, nie z továrne, kde sú umelo vytvorené. To malé telíčko sa vám poďakuje, odmení zdravím, vitalitou, rýchlou regeneráciou a prirodzene silnou imunitou. Infekty a nové, neznáme patogény, ktoré stretne, zvládne s ľahkosťou.

ALOE VERA GÉL broskyňa

LR LIFETAKT Vita Active Red

Pro 12 Kapsule Probiotiká

Cistus Incanus Bylinný Čaj

LR LIFETAKT Colostrum Liquid

 

Chcem, aby moje dieťa bolo pripravené na kolektív

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *