Máte doma zdravé, vitálne dieťa vo veku troch rokov a chystáte sa umiestniť ho v septembri do škôlky či iného kolektívneho zariadenia?

Prichádza náročné obdobie veľkých zmien.

Jedinec, ktorý bol doteraz plne odkázaný a navyknutý na starostlivosť matky, na domáce prostredie, si musí zvyknúť na úplne nový režim, na iných ľudí, na to, že už nie je len on a mama, ale spolu s ním niekoľko ďalších „spolubojovníkov“. Kedy je u dieťaťa najvhodnejšie obdobie pre takýto krok si nedovolím polemizovať. Na to sú iní odborníci z oblasti psychológie. Toto obdobie však nie je náročné pre dieťa len po stránke emocionálnej, ale aj zdravotnej. A to je zasa moja parketa, kedy ukazujem rodičom, ako ich ratolesť pripraviť, aby zvládalo nápor nových, nepoznaných patogénov.

Imunita dieťaťa v tomto veku je ešte nesmierne krehká a zraniteľná.

Deti sa neraz stretávajú z vírusmi, baktériami, ktoré dovtedy nepoznali a musia s nimi bojovať. Samozrejme, že takáto forma prirodzenej imunizácie je potrebná, je normálne ak dieťa prekoná pár infektov, avšak neraz decká idú z choroby do choroby.

Príde infekt, dieťa ide k lekárovi, nasadí sa antibiotická liečba a o týždeň, keď už dieťa vyzerá v poriadku, ide opäť do kolektívu. Jeho imunita je vplyvom choroby aj antibiotík oslabená, v škôlke stretne deti, ktoré soplia, kašlú, kýchajú, skrátka rovnako ako on nie sú doliečené a začarovaný kruh je na svete. Potom to neraz vyzerá tak, že dieťa viac času trávi doma s chorobou, ako v škôlke. A čo na to zúfalí rodičia? Mamina nastúpila do práce, lebo jeden príjem nestačil pokrývať všetky náklady domácnosti a zamestnávateľ jej adekvátne naznačil, že chodenie po lekároch a OČR nie sú veľmi žiadúce. A tak sa rodič nachádza medzi dvoma mlynskými kolesami. Na jednej strane musí do práce a na druhej, nie celkom zdravé dieťa.

Ako z toho von, aby aj dieťa aj rodič boli spokojní?

PREVENCIA je odpoveďou na toto zaťažkávajúce obdobie.

Tu je jej oficiálna definícia: „Prevencia je predchádzanie chorobám alebo (v trochu širšom zmysle) preventívna starostlivosť, čiže súbor opatrení (a činností) na predchádzanie chorôb, chýb, zranení a ich následkov a udržovanie optimálneho stavu zdravia, jeho posilňovania a rozvoja.“

A presne v tom duchu to platí aj so škôlkou.

Už teraz je ideálne začať dieťa pripravovať na kolektív a dodať telu živiny, aby bolo pevné, silné a dokázalo tak prirodzene odolávať vonkajším vplyvom.

A keď aj ochorenie príde, jeho priebeh bude neporovnateľný, organizmus sa rýchlejšie zregeneruje a dostane do „normálu“.

Akú prevenciu zvoliť?

Dovolím si v tomto smere radiť na základe vlastných skúseností s teraz už bezmála päťročným škôlkárom a na základe skúseností klientov, ktorých detičky sme spoločne pripravovali na pobyt v kolektíve.

Používam výlučne prírodné, certifikované produkty kvalitou „made in Germany“.

  • aloe vera gél – 98%-tný, za studena lisovaný gél, ktorý telo kontinuálne čistí od toxínov, ktoré už aj naše deťúrence chciať či nechtiac prijímajú a zároveň dodáva takmer 200 živín.
  • probiotiká Pro12– udržujú správne osídlenie črevnej flóry a zároveň vďaka faktu, že práve v čreve je zhruba 70% imunity, ju posilňujú. Probiotiká obsahujú až 12 kultúr, miliardu baktérií, probiotiká a prebiotiká zároveň, dvojité zapúzdrenie, aby odolali agresívnej kyseline žalúdočnej a rozložili sa až v čreve
  • vitamíny Vitaaktiv- 100% pokrytie dennej dávky desiatich vitamínov čisto prírodnej kvality, kombinácia 21 druhov ovocia a zeleniny, bez farbív či ochucovadiel. Žiadne farebné „cukríky“ vyrobené v továrni s množstvom konzervačných látok
  • colostrum – ako „prvú pomoc“ v prípade akútnych infektov rôzneho charakteru. Nasadí sa okamžite v úvode ochorenia a oslabenému telu dodáva hotovú porciu imunity a vitality. Odporúčam výlučne 100%-tné bovinné colostrum, za studena lisované, získané počas prvých 12-tich hodín po otelení. Môže sa podávať už dieťaťu od 6.-tich mesiacov života. Pri zvýšenej chorobnosti odporúčam podávať colostrum dlhodobo, až do úpravy stavu
  • cistus incanus čaj – cistus podporuje imunitu a bojuje priamo proti vírusom, baktériám a plesniam. Nielen dieťa, ale ideálne celá rodina by mala popíjať vrámci zmysluplného pitného režimu. Neraz niektorý z členov domácnosti je bacilonosičom, hoci u neho sa ochorenie neprejavuje.

Takýmto spôsobom zabezpečíte dieťaťu kontinuálny prísun živín, o ktoré je ochudobnené vďaka dnešnej nekvalitnej strave. Všetky tieto položky sú pre organizmus prirodzené, vychádzajú z prírody, nie z továrne, kde sú umelo vytvorené. To malé telíčko sa vám poďakuje, odmení zdravím, vitalitou, rýchlou regeneráciou a prirodzene silnou imunitou. Infekty a nové, neznáme patogény, ktoré stretne, zvládne s ľahkosťou.

ALOE VERA GÉL broskyňa

LR LIFETAKT Vita Active Red

Pro 12 Kapsule Probiotiká

Cistus Incanus Bylinný Čaj

LR LIFETAKT Colostrum Liquid

 

Chcem, aby moje dieťa bolo pripravené na kolektív