Od nej závisí, ako vieme odolávať ochoreniam. Ale od čoho závisí ona? Prečo je dnes toľko chorôb? Prečo je každý druhý alergik? Naši rodičia nič nepotrebovali na imunitu užívať a žili. Prečo by sme to teda my mali riešiť?

Skrátka doba sa zmenila. My sme sa zmenili. Náš životný štýl sa zmenil. Málo sa hýbeme, veľa papáme, zdržiavame sa takmer stále v interiéroch, x liekov užívame a čakáme že to bude v pohode? No nebude. Telo máme len jedno a my sa chováme ako by bolo na výmenu. Telo nedostáva živiny, naopak kvantum chémie v potrave, vode, vzduchu, do toho sa pridá stres. Sme unavení, nervózni, časté ochorenia dýchacích ciest, nie jeden chronický problém, vlasy padajú, nechty sa lámu a my to všetko ešte podporíme dávkou liekov, ktoré nás toho akože majú zbaviť. Jeden začarovaný kruh.

A čo teda s tým?

Zabezpečte si kvalitný zdroj potravy niekde od farmárov, dodržiavajte pitný režim /voda a ešte raz čistá voda/, hýbte sa. Lepšie ako posilňovňa vám padne prechádzka lesom. Nesiahajte často po agresívnych liekoch ako antibiotiká a pod. Zbavte telo prekyslenia, plesní, doplňte do čreva telu prospešné baktérie, vyčistite cievy už od nánosov ktoré tam sú a potom doplňte telu potrebné živiny. Cez zanesený cievny systém je to len nalej-vylej. O kritériách určujúcich správnu kvalitu som písala v článku o potravinových doplnkoch.

Počas mojej praxe sa mi osvedčila kombinácia kvalitného aloe vera gélu, porcia živých vitamínov a minerálov, kvalitné probiotiká s vysokým podielom kultúr a baktérií a podpora imunity v podobe colostra.

Produkty súvisiace s témou článku:

Ako posilniť imunitu?
Ako posilniť imunitu?
Mám záujem vedieť viac ako posilniť imunitu