Ráno vstanete z postele, nič mimoriadne sa nedeje a o hodinu ako blesk z jasného neba už ležíte na gauči a neviete sa pohnúť. Máte horúčku, upchatý nos, škriabe v hrdle, bolí vás každý centimeter tela, ste unavení, malátni, nevládzete vstať. Poznáte tento scenár? Ak áno, pravdepodobne aj vás navštívila pani chrípka.

Čo ale s tým?

No v prvom rade zaľahnite pod perinu.

Nielen preto, aby ste nenakazili všetkých čo prejdú okolo, ale hlavne pre seba, aby oslabený organizmus mohol bojovať a nebol vystavený ešte ďalším patogénom a chrípka sa tak skomplikovala napr. do zápalu pľúc. Nemusíte utekať k lekárovi hneď pri prvých príznakoch. Vydržte a choďte ak sa stav nemení, prípadne zhorší.  Ani teplota nie je dôvodom na obavy. Je to naopak žiadúci jav a pomáha telu bojovať s vírusmi. V čakárni vás čaká množstvo ďalších patogénov a to nemusí vyčerpanému telu urobiť dobrotu.

Prijímajte zvýšené množstvo tekutín.

Telu dobre padne taký pravý domáci vývar, nepohrdnite medom ani cesnakom. Zázvor, klinček, škorica či kyslá kapusta majú skvelé účinky na organizmus.

Dajte telu čas regenerovať a doprajte mu zvýšený príjem vitamínov.

Pri výbere produktov si vyberajte tie živé, telu prirodzené, ktoré sú za studena spracované, aby z nich vedelo vyťažiť maximum. Doplnky nesmerujte k potlačeniu príznakov, ale v ovplyvňovaniu podstaty ochorenia, teda k vírusom.

Probiotiká, divoká ruža a colostrum.

Geniálnym, no málo známym pomocníkom v boji s nimi je Cistus Incanus, alebo inak povedané divoká ruža, ktorú viete užívať vo forme čaju, lokálne spreja do hrdla či celkovo formou kapsle. Telu super padne zvýšený prísun vitamínov.  Podporte imunitu prostredníctvom probiotík /áno dobre čítate, veď práve v čreve je 70% imunity/ a hotovej porcie obranyschopnosti v podobe 100% colostra. Nie toho pasterizovaného či nevhodne sušeného.

ČÍTAJTE:  Hyperreaktivita, ADHD alebo nálepka pre neposlušné deti?

Doprajte telu čas.

Aj keď sa cítite na tretí deň lepšie, neutekajte do práce či škôlky. Telo je ešte slabé, náchylné a choroba sa môže vrátiť, prípadne skomplikovať.

Odporúčané produkty:

A čo robiť aby nás chrípka a podobné neduhy obchádzali?

Ideálna je samozrejme prevencia. Dostatok živín pre organizmus, napr. v podobe čistého aloe vera gélu, dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, saunovanie a pozitívne myslenie 🙂

Ako poraziť chrípku? Divokou ružou!
Ako poraziť chrípku? Divokou ružou!
Mám záujem vedieť viac o výrobkoch na liečbu chrípky