Svrbenie, pálenie, začervenanie, výtok… alebo inak povedané vaginálna mykóza. Len málo šťastných žien tento stav v oblasti pohlavia nepozná. Či už prišiel jednorázovo, napríklad po užívaní antibiotík, alebo čo je horšie, je to stále opakujúci sa a nekončiaci problém, ktorý vás môže sprevádzať roky. A roky navštevujete gynekológa veriac, že konečne vám pomôže daný stav vyriešiť.

Liečenie vaginálnej mykózy

Prídete, dostanete recept s ďalšími tobolkami či čapíkmi, výter povie, že nemá ani zmysel robiť, aj tak je to jasné, no a už keď moc naliehate, že takto to nejde, dostanete celkové lieky na plesne. To, že sú výraznou záťažou pre vašu pečeň, sa v tom lepšom prípade dozviete a dokonca vám aj skontrolujú v krvi pečeňové ukazovatele. Ale vám už táto informácia tak nezaváži, hlavne nech máte pokoj. V tom lepšom prípade kúra zaberie a vaše telo a pečeň má dostatočnú schopnosť regenerácie a zvládne to bez ujmy. Ale čo keď nie? Na dva mesiace sa vám zdá, že super a potom to príde znova. Vaginálna mykóza je späť. Ono samotná lokálna nepohoda v pošve nie je až taký problém ako to, čo môže takýto dlhodobý stav pre ženu znamenať. Zápaly, zrasty, problémy s otehotnením či donosením bábätka, veľakrát takýto stav ide ruka v ruke s inými autoimúnnymi  ochoreniami a v neposlednom rade trpí psychika ženy.  Nachádzate sa niekde v tomto scenári? Ja áno, cca 10 rokov. Ufff, dobre čítate. Tá nula tam nie je omylom.

Tak poďme na to, čo s vaginálnou mykózou, resp. čo zafungovalo mne. Opäť je to ako vo všetkom, treba sa na problém pozrieť celkovo, komplexne a hľadať kde problém vznikol, s čím súvisí, v akom období sa objavuje. Nielen ísť pre recept na ďalšie tobolky. Obraz pošvy je obrazom stavu celého organizmu, teda riešiť veci len lokálne nepomôže. To je jedna zásadná vec, ktorú si treba uvedomiť. Ku vzniku vaginálnej mykózy, hlavne tej chronickej, prispieva veľa faktorov, ktoré treba rozobrať na drobné.

Čo všetko môže spôsobiť premnoženie plesní?

 • Vášmu telu roky chýba pravidelná výživa a detoxikácia. Prijímate nízkohodnotnú, jednotvárnu potravu z našich supermarketov, ktorá nedodáva telu stavebné látky, naopak škodí, užívate lieky. Nečistíte organizmus pravidelne od nahromadených jedov. Odpoveďou je živý, vysoko koncentrovaný Aloe Vera Gél, ktorý urobí oboje naraz.
 • Nevhodné osídlenie čreva. Ak nie sú v čreve tie správne baktérie, nebudú ani v pošve.Napr užívanie antibiotík vymelie celú črevnú flóru, aj tú zdravú. Nasaďte probiotiká. Ale kvalitné, také čo majú dostatok baktérií, kultúr a hlavne dostatočné zabezpečenie, aby sa dostali až do čreva a neskončili v žalúdku. Siahnite po PRO 12
 • Prekyslenie organizmu.  Nepravidelne papáte, málo spíte, ste v strese, spapáte menej než pol kilogramu ovocia a zeleniny denne, užívate lieky, fajčíte?… Je pravdepodobné, že ste prekyslený. V takom prostredí sa dobre darí, plesniam, baktériám a to už je len krok ku vaginálnym mykózam. Doplňte do tela minerály, ktoré pomôžu organizmus odkysliť. Pro Balacne sú živé, kvalitné, nie syntetické minerály.
 • Poruchy imunity. Ste po užívaní antibiotík? Často trpíte infekciami rôzneho charakteru? Nasaďte prírodné, vysoko účinné antibiotiká v podobe Colostra. Živé, za studena spracované, odoberané do 12 hodín, z kvalitného zdroja, ktoré nabudia vašu imunitu.
 • Premnožené plesne. Zaútočte na nich priamo, cez geniálnu rastlinu, ktorá má vysoký podiel polyfenolov a organizmus  detoxikuje, posilňuje obranyschopnosť, pôsobí dezinfekčne, ale hlavne priamo na plesne. Cistus incanus, alebo divoká ruža. Používajte celkovo, ako aj lokálne vo forme výplachov a sedacích kúpeľov.
 • Nevhodná lokálna starostlivosť. Nepoužívajte  produkty, ktoré dráždia sliznicu, majú nevhodné pH, obsahujú saponáty. Veľakrát nesprávne ošetrovanie pokožky je práve tým spúšťačom vaginálnej mykózy. Na pravidelnú dennú hygienu, ako ja na upokojenie prejavov sa mi osvedčili produkty na báze aloe vera. Ale nie tie, ktoré obsahujú 1% účinnej látky, prípadne žiadne. Také, kde nájdete vysoký podiel kvalitného aloe vera gélu. Tu odporúčam Jemnú umývaciu emulziu, ktorou budete umývať nielen intímne partie, ale komplet celé telo.
 • Nepreliečený partner. U mnohých mužov je toto ešte stále tabu a myslia si, že je to problém čisto ženský. Veď oni predsa žiaden prejav nemajú…
 • Vysoký podiel jednoduchých cukrov v strave. Vylúčte nielen sladkosti, ale aj pečivo, sladké nápoje, cestoviny.
 • Nevhodné oblečenie. Používajte bavlnené nohavičky, nie tangá, noste voľný odev.
 • Bazény, plavárne, sauny. Obmedzte pobyt v týchto zariadeniach na minimum.
 • v neposlednom rade sa zamyslite nad psycho-hygienou. Možno vaša duša volá a túži po zmene…

Produkty súvisiace s témou článku:

Že je toho veľa? Je, ale aj príčin je mnoho. Ak ste už dostatočne naštvané že nič nefunguje, možno priam zúfalé ako ja po 10-tich rokoch a dáva vám to hlavu a pätu, choďte do toho. Ak čo i len jednej z vás pomôžem sa toho trápenia zbaviť, budem rada.

vaginalna_mykoza
vaginalna_mykoza
Potrebujem poradiť, ako sa zbaviť vaginálnej mykózy