Čo robiť, ak telu chýbajú minerály?

Cítite sa unavení, malátni, bolí vás hlava, kĺby, padajú vám vlasy, lámu sa nechty? Máte narušené trávenie, kŕče v lýtkach, studené končatiny,  trpíte nespavosťou či depresiou? Opakujúce sa infekcie, plesňové ochorenia, ekzém, akné nie sú pre vás ničím výnimočným?

Nič mimoriadne, že? Koľkí z vás, prípadne vášho okolia nič podobné ešte neriešili? Žijeme v hektickej dobe a niekedy tie každodenné povinnosti a starosti nás natoľko pohltia, že zabúdame na svoje telo. Zabúdame, že aj ono potrebuje starostlivosť a údržbu. Prijímame nekvalitnú stravu s minimálnou výživovou hodnotou, ovocie a zelenina sa konzumuje v malom množstve a navyše ani zďaleka neobsahuje to, čo by mala. Máme nedostatočný pitný režim, málo spánku a naopak veľa stresu.

Všetky tieto problémy môžu mať jediného spoločného menovateľa: nedostatok minerálov a stopových prvkov v tele.

„Vývoj civilizovanej spoločnosti vedie k významnému posunu v kvalite nášho stravovania. Ľudské telo je geneticky naprogramované na neutrálnu až mierne zásadotvornú stravu. V staršej dobe kamennej boli hlavným zdrojom obživy výhonky rastlín, rôzne druhy ovocia, sem tam nejaké mäso z lovu. Postupne s rozvojom poľnohospodárstva dochádza k významnému posunu od zásadotvornej stravy smerom ku strave kyselinotvornej. V modernej spoločnosti je zdrojom prekyslenia potrava, cigarety, čierny čaj, káva, znečistené životné prostredie, pesticídy v ovocí, zelenine, konzervanty v potravinách, emisie, chronický stres a taktiež lieky, ktoré mnohí pacienti užívajú vo veľkom množstve a mnohokrát v neuveriteľných kombináciách…“ píše gastroenterológ MUDr. Pavel Hanzelka.

Ľudský život závisí na rovnováhe medzi kyselinami a zásadami v organizme.

Kyseliny si telo dokáže vytvoriť samo. Zásady nie. Ak nestačia kompenzačné mechanizmy vybalancovať nadmerný prísun kyselintvorných látok do tela, sú ukladané v rôznych orgánoch, kde môžu spôsobiť nemalé škody /napr. kĺby, koža, vnútorné orgány, cievy/.

Dôsledkom riedenia kyselinotvorných látok v tele je potom napríklad sklon k obezite, dôsledkom ich neutralizácie je napríklad padanie vlasov, osteoporóza, paradentóza a dôsledkom ich nadmerného vylučovania je sklon k rade kožných chorôb vrátanie zhoršenia ich priebehu.

Čo teda s tým?

Acidobazickú rovnováhu dosiahneme nasledovne:

  • úpravou stravy /zásadotvorné potraviny sú: zelenina, ovocie, strukoviny, pšeno, pohánka, sója, morské riasy, zelené nápoje, himalájska soľ, bylinkové čaje,…/
  • zmenou životného štýlu / pravidelný pohyb, psychická pohoda, pitný režim, spánok, hlboké dýchanie, dostatočné prežúvanie potravy/
  • výživovými doplnkami

Ako to bežne riešime?

Stravu naďalej kupujeme mizernej kvality v našich supermarketoch, vody vypijeme tak pol litra denne, hýbeme sa maximálne medzi kuchyňou a obývačkou, kde si pustíme večerné správy a nadávame na dnešnú dobu. Na upokojenie nervov si dáme cigaretku, možno nejaký štamperlík a na spanie tabletku. Veď kto by od toľkých nervov zaspal? No a keď už je nám veľmi zle, navštívime lekáreň, nech nám „niečo“ dajú, prípadne si produkty „múdro“ vyskladáme sami. Tu si kúpime magnézium, lebo sme čítali že je dobrý na kŕče, vápnik na boľavé kĺby, chróm aby nám tak nechutilo sladké, draslík je zasa dobrý na vyšší tlak… Netušíme čo s čím treba kombinovať, aké denné dávky potrebujeme a už vôbec nie, v akej kvalite a z akého zdroja sú vybrané produkty. Dáme tak desiatky eur a je dosť možné, že urobíme telu viac škody ako úžitku.

Ako teda do tela pridať minerály správnym spôsobom?

Stravu s vami nakupovať nepôjdem, ani vodu do pohára nenalejem, ale čo vám môžem odporučiť, je kvalitný doplnok minerálov a stopových prvkov, ktorým do tela doplníte chýbajúce živiny.

ProBalance je kombináciou nie jedného alebo dvoch, ale siedmych cenných minerálov a stopových prvkov.

Obsahujú draslík, horčík, vápnik, sodík, meď, chróm a molybdén.

Za ich koncepciou stál tím lekárov, odborníkov na výživu, ako aj najžiadanejší športový lekár v Európe MUDr. Müller – Wohlfahrt. Ten hľadal účinný a zároveň šetrný produkt pre svojich zverencov, ktorý im pomôže v rýchlej regenerácii, predchádzať vyčerpaniu, kŕčom, svalovej horúčke, opotrebovaniu pohybového aparátu, úrazom atď.

ProBalance dopĺňa v prirodzenej podobe do tela to, čo mu v strave chýba. Užíva sa po jedle. Optimálne dávkovanie je 3×3 tbl u ľudí do 70kg a 3×4 tbl nad 70kg.

Máme za sebou sviatky, dopriali sme si viac jedla a pochutín. Možno s novým rokom si dali predsavzatie, že telo odľahčíme, začneme sa o neho starať. Práve ProBalance vám môže byť nápomocné. Doprajete svojmu telu regeneráciu, vyčistite ho od kyselín, zbavte zadržiavaných tekutín a ono sa vám veľmi rýchlo odmení. Už po pár dňoch začnete vnímať prvé zmeny. Zbavíte sa pocitu vyčepania a únavy, zlepší sa trávenie, budete sa cítiť ľahšie a vitálnejšie, prídete na to, že oblečenie je o čosi voľnejšie, uľaví sa vám od bolesti.

Pro Balance Tablety