Zima skončila svoju nadvládu, príroda sa prebúdza, spod snehu začína vykúkať trávička, vtáčiky čvirikajú. Skrátka prichádza nová energia, nový život. Takto je to zariadené v prírode. A keďže človek je jej neodmysliteľnou súčasťou, podobné pocity sa objavujú aj u neho. S príchodom jari zhadzujeme kabáty, chceme cítiť ľahkosť, vitalitu, čistú, pozitívnu myseľ. A tak ako sa príroda zbavuje starých, nepotrebných veci, tak by to malo byť aj u nás. Je to ideálny čas na zmenu. Dopriať telu niečo iné, ako počas zimných mesiacov. Zbaviť ho nánosov, rozhýbať ho, aby sme sa cítili rovnako ako ta príroda. Sviežo a vitálne.

Práve preto v tomto čase prichádzam s typmi na jarný detox.

  1. V prvom kroku sa rozhodnite. Zistite, čo je tým dôvodom, prečo by ste mali urobiť zmenu. Čo vás bude držať nad vodou, keď prídu pochybnosti a budete strácať výdrž. Stanovte si odmenu. Niečo po čom dlhšie túžite, z čoho sa budete dlho tešiť a bude vám pripomínať, čo ste zvládli. Výber nechám na vás.
  2. Neodmysliteľnou súčasťou očisty, je pitný režim. Kto naň nie je naučený, chce to možno v začiatkoch vedomé a vynútené dopĺňanie tekutín. V tomto prípade odporúčam si zaviesť režim, kedy každú hodinku bez toho či vnímate pocit smädu alebo nie, vypiť pohár. Čo sa týka tekutín, ideálna je samozrejme čistá voda v kombinácii s bylinným čajom, ktorý podporí detox organizmu a pomáha naštartovať metabolizmus a trávenie.
  3. Začnite sa hýbať. Zaraďte do denného režimu pohybovú aktivitu, ktorá vás bude baviť a telu pomôže zbavovať ho prijatých kalórií. Žiadne extrémne aktivity pre telo, ktoré nie je na pravidelný pohyb navyknuté, nie sú žiadúce. Úplne najideálnejšie pre takého človeka je zaradiť vrámci aktivít obyčajne neobyčajné prechádzky. Vtedy organizmus ťaží hneď z niekoľkých vecí súčasne. Je v prírode, na čerstvom vzduchu  /teda ideálne je ak sa neprechádza niekde po sídlisku, či v centre mesta plnom výfukových plynov/ a za každého počasia. Čístí telo aj myseľ súčasne. Stačí zvýšiť tempo, zároveň srdcovú frekvenciu a máte pre telo najideálnejší a najlacnejší spôsob. Kľudne si vezmite so sebou spoločnosť, ja zbožňujem prechádzky s mojími hafanmi, a navyše tento čas využijem na vzdelávanie a do slúchatok si púšťam rôzne zaujímavé témy, ktoré mi v tej či onej problematike vedia pomôcť.
  4. Odkyslite organizmus. Nepravidelne sa stravujete, máte radi mäsko, mliečne výrobky, pečivo, sladkosti, ste v strese, nedostatočne, nepravidelne spíte, málo sa hýbete, užívate lieky, fajčíte…? Cítite sa unavení, často chorí, zle vám trávi, padajú vlasy, máte rôzne chronické ochorenia, priberáte, ste depresívny…?   Ste na 99,9% prekyslený. Telo potrebuje zvonku prijať kvalitné, prírodné minerály, ktoré pomáhajú posúvať telo k zásaditým hodnotám, zároveň pomáhajú premieňať tuky, cukry, bielkoviny na energiu, zbavujú zadržiavaných tekutín a naštartujú metabolizmus. Potom je organizmus schopný detoxikácie a očisty.
  5. Do jedálnička zaraďte ľahko stráviteľné, zásadité potraviny, ktoré budete konzumovať podľa ich charakteru v surovom stave, prípadne šetrne upravené. Ovocie, zeleniny, strukoviny, klíčky, semiačka, orechy,… Obmedzte prísun mliečnych produktov, ak mäsko, tak chudé, upravené varením či dusením.
  6. Doplňte do tela živiny. Detoxikácia nemá byť o tom, aby telo chudlo a strádalo, ale naopak, aby bolo zaplavené živinami, ktoré mu dodajú silu, obranyschopnosť a energiu. Z mojich skúseností najkomplexnejší účinok pre organizmus poskytne aloe vera gél, ktoré telo najprv vyčistí a zdetoxikuje a následne dodá cca 150 aktívnych zložiek. Samozrejme treba rozlišovať či si zadovážite produkt, ktorého skladba je prevažne na báze vody, alebo čistý gél, navyše šetrne spracovaný, aby sa obsah živín zachoval,
  7. Zaraďte do stravy vlákninu. Viete, že zhruba 60% populácie trpí nedostatkom vlákniny v čreve? Ťažko potom detox prebehne, ak sa stolica v čreve zdržiava príliš dlho, neodvádza nestrávené zvyšky potravy von, ba naopak ešte dochádza k spätnému vstrebávaniu toxických látok do tela. Vláknina pôsobí ako taká kefa v črevách, ktorá tam poupratuje.
  8. Pridajte do jedálnička náhrady stravy v podobe vysokokvalitných kokteilov, polievok či tyčiniek, ktoré svojim obsahom zaručujú, že sú vysoko výživové a vysoko sýtiace, no zároveň nízko energetické. Do tela dodajú ďalšiu porciu živín, telo nebude vyhladované ako pri iných diétach, lebo cukor v krvi nebude prudko kolísať, nemusíte počítať kalórie, nemusíte stáť dlho za šporákom a navyše viete, že je tam použitý kvalitný zdroj potravín, ktoré dnes nie je až tak jednoduché v našich obchodoch nájsť.

Odporúčané produkty:

 

8 typov na jarný detox
8 typov na jarný detox

Takýto prístup vám zaručene telo vyčistí, naštartuje, budete sa cítiť ľahko, vitálne, upraví sa hmotnosť a zároveň  na centimetroch pocítite tú zmenu. Telo sa vám skrátka poďakuje.

 

Chcem sa informovať ako detoxikovať telo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Chcete produkty LR nakupovať lacnejšie? Zľava až 35%!>>KLIKNITE TU<<
+ +