Hlavným dôvodom je samozrejme väčšinou nedostatočná ústna hygiena.

Baktérie sa dostanú do ústnej dutiny s jedlom, prichytia sa k zubom, jazyku a medzi zubným priestorom.

Ako mať pekné biele a zdravé zuby
Ako mať pekné biele a zdravé zuby

Ak ich neodstránime, napadnú zubnú sklovinu a môžu spôsobiť kazenie zubov, zápach z úst, paradentózu.

Vhodné, ba priam potrebné je raz za čas absolvovať ošetrenie u dentálnej hygieničky, ktorá zúbky nielen ošetrí, ale naučí vás ako sa o ne aj doma správne starať. V ďalšom kroku je potrebné zvoliť si vhodný produkt, ktorý vám reálne pomôže v boji s týmito neduhmi. Medzi prvé kroky patrí zregenerovať ďasná a obnoviť zubnú sklovinu. To docielite minimalizovaním baktérií v ústnej dutine, dodaním vitamínov a minerálov. Starostlivosť o ústnu dutinu je neodmysliteľná súčasť dňa. Jej snahou je udržať zdravé a krásne zúbky. Ale nie vždy sa nám darí. Ani vy sa neviete vyhnúť kazom, zápachom z úst, citlivým ďasnám a podobne?

1. Dôležitý výber zubnej pasty

MICROSILVER PLUS Zubná pasta

Obsahuje spomínanú zložku mikrosilver, ktorá pomáha bojovať proti baktériám v ústnej dutine a ďalšie zložky ktoré upokojujú citlivé zuby, regenerujú ďasná a pomáhajú obnoviť zubnú sklovinu.

Ako mať pekné biele a zdravé zuby
Ako mať pekné biele a zdravé zuby

Čistí a ošetruje ďasná a zuby, bojuje proti zápachu z úst, eliminuje tvorbu kazov, pomáha pri liečbe paradentózy, Pri pravidelnom používaní odstraňuje nežiaduce mikroorganizmy v ústnej dutine a v hrdle, vyrovnáva pomocou hydroxyapatitu drobné nerovnosti zubnej skloviny. Čisté striebro pôsobí antibakteriálne.

Zubnú pastu používajte 2x denne. Na kefku naneste minimálne množstvo, veľkosti šošovice a čistite zuby cca dve minúty. Pastu môžte naniesť aj na medzi zubnú kefku a vyčistiť tak medzi zubné priestory. Večer si môžte kúsok pasty naniesť na jazyk a nechať pôsobiť. Funguje ako ústna voda, eliminuje baktérie a zápach. Potom pusu dôkladne vypláchnite. Lokálne vyskúšajte nechať pôsobiť na afty, herpes, dokonca aj bolesť zuba utlmí, ak natrafíte pastu priamo na poškodené miesto a vydržíte tak do ošetrenia u lekára. Pasta vydrží veľmi dlho pri takomto používaní, úplne v pohode si s ňou človek vystačí na 5-6 mesiacov.

2. Celodenná hygiena ústnej dutiny – Žuvačky 🙂

Microsilver Plus Žuvačky pre zdravé zuby a ďasná

Ako mať pekné biele a zdravé zuby
Ako mať pekné biele a zdravé zuby

Nie sú to obyčajné, bežné žuvačky, ale náhrada zubnej pasty. Sú pomôckou počas dňa v práci, po jedle kedy nemáme možnosť si zuby umyť. Ak si ale pod žuvačkou predstavujete niečo čo vám akurát tak osvieži dych, v puse ju budete premieľať aj hodinu skôr zo zvyku ako pre efekt, tak vás sklamem. Žuvačky mikrosilver sú adekvátnou náhradou pasty v čase po jedle či medzi jedlami, ktorá eliminuje baktérie, usadeniny, zubný plak, posilňuje sklovinu a regeneruje sliznice a remineralizuje zuby. Žúva sa cca 5-10min kým nemá lepkavý charakter. Potom treba žuvačku vypľuť. Je vedecky potvrdené, že žuvačka taktiež znižuje počet dvoch druhov baktérií /streptococcus a lactobacilus/,ktoré majú na svedomí kazenie zubov, zápach, plak a pod.

To, že stav zubov je nielen odrazom lokálnej starostlivosti, ale stavu celého organizmu, je verím väčšine jasné.

3. Minerály pre zuby

Chcete mať pekné biele a zdravé zuby? Potrebujete minerály. Tie si však organizmus nevie vytvoriť. Potrebuje ich prijať zvonku a dodať do tela. Riešením je ProBalance.

Nepotešia len ústnu dutinu, ale celé telo. Čo okrem stavu ústnej dutiny riešia a kedy po nich siahnuť?

– cítite sa unavení, bez energie?
– bolí vás hlava a chrbtica?
– maté ekzémy, plesňové ochorenia?
– ste náchylní na infekčné ochorenia?
– trápia vás ťažké, studené končatiny?
– alergie, akné, herpesy?
– nemôžete spať, ste precitlivelí, trpíte depresiami?
– máte nadváhu?
– máte zažívacie ťažkosti, pálenie záhy, zápchu?
– lámu sa vám nechty, vypadávajú vlasy, kazia zuby?

Všetky tieto a mnohé ďalšie zdravotné problémy spôsobuje vyvedenie ORGANIZMU z rovnováhy.

Čo ho spôsobuje?:
– nesprávne stravovacie návyky, zlý pitný režim, sladené nápoje, nedostatočné žuvanie potravy
– stres, nervozita, strach, úzkosť
– znečistené životné prostredie
– chemické látky v potravinách a liečivách
– nedostatok pohybu a spánku
– plytké dýchanie

ProBalance podporuje prirodzené acidobazické prostredie tela. Dodáva telu cenné zásadité minerály pre vnútornú rovnováhu
/draslík, vápnik, horčík, sodík, meď, chróm, molybdén/. Neobsahuje konzervačné látky, laktózu.

4.Vitamíny pre zuby a telo

Vitamíny sú súčasťou starostlivosti o chrup. Ktoré však zvoliť?

Ako mať pekné biele a zdravé zuby
Ako mať pekné biele a zdravé zuby

Také čo neobsahujú sladidlá, farbivá, x-konzervantov, také čo sú prírodne, šetrne spracované z kvalitných zdrojov, tie čo obsahujú zmes niekoľkých vitamínov. Napr. vitamín D je nevyhnutný pre silné kosti, a teda aj zuby. Vo vnútri zubov sa nachádza malý imunitný systém, ktorý na svoje zdravé fungovanie potrebuje vitamín D. Vitamín E je dôležitý antioxidant, ktorý zabezpečuje, že hladiny baktérií v ústach sú pod kontrolou. Reguluje mikrobiómy v ústach, ktoré obsahujú vírusy, baktérie či huby.

LR vrámci komplexného prístupu ponúka Vita Aktiv ako výťažok z 21 prírodných ovocných a rastlinných koncentrátov.

Produkty súvisiace s témou článku:

Ako mať pekné biele a zdravé zuby?

O zuby sa treba starať ako zvonku, tak i zvnútra. Máme len jedny a mali by s nami vydržať celý život. Takže ak chceme spomínaný krásny, zdravý a hlavne svoj úsmev, nezanedbávajme starostlivosť v tomto smere. Veďme k tomu už naše deti, nech od malička vedia, že zúbky treba umývať, že sladkosti či ochutené vody im veľmi neprospievajú a dookola sa s nimi o tom bavme. Chodievajte na predpísané preventívne prehliadky, ukazujte, že jednoduchšie a príjemnejšie je sa povoziť na zubárskom kresle, ukázať ako si zúbky čistia, než sa trápiť s boľavými zúbkami. Nakoniec to príjmu ako samozrejmosť a máte vyhraté.