Onedlho začnú sviatky radosti a pokoja. Sviatky, na ktoré sa tešíme celý rok. Čas, kedy je viac priestoru pre rodinu, zábavu, koníčky, relax. Čas, ktorý je zároveň spojený so zvýšeným holdovaním.

Na stole nájdeme jedlá od výmyslu sveta, sladké, slané, vyprážané, pikantné, rôzne dresingy, majonézy a pod. No a k tomu samozrejme alkohol. Pivo, víno, likéry, tvrdý alkohol. K tomu telka, tradičné rozprávky, spoločenské hry. Je to super, aj toto patrí k Vianociam.

Treba si však nájsť akúsi hranicu, kedy je to super a kedy sa už necítime veľmi komfortne.

Aby sme sviatočné chvíle nestrávili na záchode s črevnými potiažami, bolesťami hlavy, na pohotovosti s akútnym záchvatom žlčníka, či zhoršenou DNOU.

Ako sa teda vyhnúť týmto ťažkostiam? Ako sa nebudiť s tým, že v ústach cítime Saharu, v žalúdku požiar a v hlave úľ? Ako namiesto záchodovej misy radšej objímať partnera? Ako namiesto zdravotníckeho zariadenia radšej tráviť čas prechádzkou v prírode?

 

Bulldog With Headache

 1. Prijímajte menšie porcie jedla
 2. Pripravujte „ľahšie“ alternatívy pokrmu. Skúste nahradiť majonézu kyslou smotanou, jogurtom
 3. Ako tepelnú úpravu zvoľte skôr dusenie a pečenie namiesto vyprážania
 4. Medzi jednotlivými chodmi si robte prestávky, dajte čas žalúdku stráviť prijatú potravu a nejedzte nepretržite
 5. Ak idete konzumovať alkohol, najedzte sa predtým. Dajte si niečo „tukové“. To neznamená mastné, vyprážané a pod. Skôr zdravé tuky ako bryndza, avokádo, losos, orechy, semienka, ľanový olej a pod.
 6. Vyberte si jeden druh alkoholu, ktorý budete celý večer popíjať. V žiadnom prípade nemiešajte rôzne druhy. Medzi najhoršie a „zradné“ alkoholy patria hnedé destiláty. Ešte ťažšie vám môže byť z rôznych sladkých a bublinkových. Červené víno vďaka histamínu je zasa príčinou silných bolestí hlavy. Najlepšie a najmenej toxicky v tomto prípade vychádza kvalitná čistá vodka.
 7. Počas dňa prijímajte veľa tekutín. Ideálne čistú vodu či minerálku, nie rôzne farebné, sladené nápoje. Uvarte si Figuaktiv čaj. Doplníte tekutiny, zároveň vám zmes bylín uľahčí trávenie, pomôže eliminovať chuť na jedlo.
 8. Na tanier si nakladajte ľahšie druhy mäsa, k tomu dostatok zeleniny, syry.
 9. Sladkosti a chipsy skúste nahradiť ovocím či orechmi.
 10. Alkohol aj množstvo jedla v tele spôsobí zvýšenú hladinu kyselín. Preto je telo naliate, bolí hlava, zle trávi, páli záha, rozbolia kĺby. Tu vám ideálne pomôže ProBalance, ktorý spomínané kyseliny neutralizuje. Nasaďte si 3×4 tbl po jedle a zapite dostatočným množstvom vody.
 11. Problémy s trávením ťažkého jedla, s nafukovaním pomôžu zvládnuť probiotiká Pro12. Črevo osídlia správnymi baktériami, ktoré pomôžu prijaté jedlo rozložiť a stráviť. Užite 1 capslu denne.
 12. Hýbte sa. Či už je to tanec alebo guľovačka na snehu, dobre padne pohyb aj čerstvý vzduch. Hlava zregeneruje, črevá sa rozhýbu a začnú pracovať, vy dáte na čas pokoj jedlu.

Prajem Vám krásne sviatočné chvíle. Prežite ich v prítomnosti ľudí, na ktorých vám najviac záleží. Tešte sa so spoločných momentov, krásnych zážitkov. Tie budú hnacím motorom v čase, keď príde únava, starosti. Nebude to množstvo prijatého jedla a alkoholu.

Pro Balance Tablety

Pro 12 Kapsule Probiotiká

LR LIFETAKT Figu Active Bylinný Odtučňovací Čaj + zdarma LR Dóza na čaj