Viete o tom, že 1 z 8 párov rieši problém s otehotnením? V dnešnej, hektickej dobe to nie je nič výnimočné a už ani divné.

Do veku 30 rokov má tento problém cca 7% párov, medzi 30-35.-tym rokom 11% párov, medzi 35-40.-tym rokom zhruba 33% párov. V 45-ke má problém až 87% párov.

A vôbec to nie je len záležitosťou ženy a jej problémom s otehotnením. Muži a ženy sú na tom v zastúpení narovnako pomerom 40%. Zvyšných 20% je kombináciou u oboch partnerov.

Neplodnosť nie je stav, ktorý vznikne zo dňa na deň. Na neplodnosť, podobne ako infarkt si „zarábame“ už 10 -15 rokov dopredu.

Chronický stres, nesprávna výživa, opakované, neliečené zápaly, fajčenie, prekyslený, zaplesnený organizmus, telo vyprahnuté po živinách.

U mužov sú najčastejším problémom nekvalitné spermie, prípadne ich malý počet ako následok civilizačných faktorov. Či už sa jedná o životný štýl, prostredie, fajčenie, stres, či neraz aj v detstve prekonané ochorenia.

U žien je to hlavne otázka nepriechodnosti vaječníkov opakovanými zápalmi či hormonálne poruchy. Aj hmotnosť ženy hrá v tomto prípade svoju rolu. Nadváha či podváha narúša hormonálne funkcie.

Ak sa nedarí prirodzenou cestou, neraz je snaha o oplodnenie umelo, „zo skúmavky“. Ak sa aj oplodnené vajíčko žene aplikuje, no do prostredia plného kyselín a plesní, ťažko očakávať, že to bude v prospech bábätka.

Tu platí rovnako ako u iných chronických záležitostí, že telo treba vyčistiť a vyživiť s prihliadnutím na konkrétny problém.

 • Obom partnerom odporúčam zbaviť telo prekyslenia. Ideálne poslúžia alkalické minerály ProBalance
 • Rovnako obom partnerom je potrebné vyčistiť a spriechodniť cievy, dodať živiny a telo dostať do harmónie pomocou Aloe Vera gélu.
 • Opakované zápaly u žien sú neraz záležitosťou oslabenej imunity. Použite Colostrum, ktoré telo zregeneruje a poopravuje.
 • Opakované plesňové ochorenia žien sú na 90% kombináciou prekyslenia /ProBalance/, nesprávneho osídlenia čreva „dobrými“ baktériami /Pro 12/ a poruchy imunity /Colostrum/
 • U mužov sa odporúčam zamerať sa okrem odkyslenia a spriechodnenia ciev,  aj na elimináciu stresu a zvýšenie kvality, pohyblivost spermií. Skvelé výsledky dosiahnete ďaka produktu Mind Master. Okrem iného obsahuje koenzým Q10, ktorý je obsiahnutý v každej bunke a je rozhodujúci pre výrobu energie a normálny metabolizmus sacharidov. Koenzým Q10 mužom pomáha zvýšiť pohyblivosť spermií, pretože im poskytuje energiu pre pohyb.
 • Prestaňte „tlačiť na pílu“. Veľká túžba po dieťati spojená s negatívnymi emóciami je problém. Na organizmus ženy vytvára obrovský psychický tlak a blok zároveň. Emóciami telu buď energie dávame alebo odoberáme. Pozitívne emócie ako radosť, láska, telo dopujú pozitívnou energiou. Kdežto negatívne ako stres, smútok či hnev vás vyčerpávajú a energiu odoberajú. A preto čím viac chcete otehotnieť, tým je to ťažšie. Prílišné chcenie, sústredenie sa na to čo nemám sú negatívne emócie a teda negatívna energia. Ak máte dostatok energie, aj vaše orgány sú pripravené plniť svoju úlohu, materstva nevynímajúc.
 • Zmeňte životosprávu – prijímajte pestrú stravu, bohatú na živiny. Ideálne z domácich, „nechemických“ zdrojov a upravenú šetrným spôsobom. Vyhnite sa fajčeniu a nadmernému užívaniu alkoholu. Naučte sa počúvať svoje telo. Čo mu robí dobre, čo mu prospieva.
 • Nezabúdajte na pohyb a dostatok odpočinku. K dobrému zdraviu je potrebné nielen kvalitné, čerstvé, zdravé jedlo, ale aj dostatok vyváženého pohybu na čerstvom vzduchu. Primeraný pitný režim, kvalitný spánok a oddych. Nadváha či podvýživa výrazne ovplyvňuje možnosť otehotnenia.
 • Ženský orgazmus je veľkým pomocníkom. Ak žena vyvrcholí tesne pred partnerom, alebo do 45 minút po mužovej ejakulácii, je šanca otehotnieť podstatne vyššia ako keď orgazmus nemá. Silné svalové kontrakcie počas orgazmu totiž pomáhajú vytvárať podtlak a ten zasa pomáha nasať spermie z pošvy do krčka maternice.
 • Muži pozor na tesné boxerky, horúci kúpeľ či noteebook na kolenách. Aj takéto faktory ovplyvňujú  kvalitu spermií a ich pohyblivosť. Výroba spermií sa deje pri teplote 32 stupňov Celzia. Ak sa semenníky ohrejú – či už od tela alebo od vonkajšieho prostredia, znižuje sa produkcia spermií aj ich počet. Používanie notebooku na kolenách môže znížiť mužskú plodnosť až o 40 percent.
 • Vedeli ste že aj potravinové fólie môžu byť problémom? Môžu obsahovať polyvinylchlorid, ktorý narúša hormonálny systém a znižuje šance na tehotenstvo. Preto si radšej jedlo zabaľte papierových obalov.
 • Nepoužívajte žiadne lubrikanty, prípadne ich užívanie obmedzte. Aj tie, ktoré sú bez spermicídnej zložky, môžu pohyb spermií negatívne ovplyvňovať. Pre spermie je najideálnejšie prirodzené prostredie vagíny.

Pre partnerov je splodiť potomstvo prirodzený spôsob, ako zachovať rod, odovzdať ďalej časť seba a zároveň umocniť vzájomnú lásku. Nech je táto cesta čo najmenej hrboľatá a vy sa môžete tešiť z krásneho a zdravého uzlíčka, ktorý vám síce do života prinesie veľa zmien a obmedzení, ale hlavne veľa šťastia a naplnenia.

baby-1299514_1280

Produkty súvisiace s témou článku: