Vedeli ste, že Slovensko je spomedzi všetkých krajín Európy na druhom mieste v úmrtnosti na rakovinu?

Každým rokom sa zvyšuje počet onkologických pacientov, stúpa výskyt ochorenia u mladých vekových kategórií, máme druhý najvyšší výskyt rakoviny hrubého čreva vrámci celého sveta. A popritom veda sa vyvíja neuveriteľnou rýchlosťou, možnosti liečby taktiež, dokážeme veci, o ktorých sa nám pre pár desaťročiami ani nesnívalo.

Tak potom kde je chyba? Prečo sa vďaka evolúcii nemáme lepšie a lepšie? Prečo sme viac unavení a chorí? Prečo zomierame čoraz viac na civilizačné ochorenia, kde patrí aj rakovina?

A opäť nebyť toho, že problematika rakoviny sa u mojich klientov objavuje viac a viac, nevznikol by ani tento článok. Takže poďme sa pustiť do hľadnia spôsobu, ako rakovine predchádzať. Dopredu však upozorňujem, že to nebude o jednej tabletke, ktorá všetko za nás vyrieši.

11 zásad ako predchádzať rakovine:

 1. V prvom rade si uvedomme, že klasická rakovina (zabudnime teraz na detičky, leukémie, lymfómy a pod.) je proces, ktorý nevznikne zo dňa na deň, ale postupne. Darmo že aj keď dnes fajčíme, prejedáme sa, vystavujeme nadmernému slneniu či iným nevhodným vplyvom, ale výsledky sú v poriadku, dokonca aj preventívka dobre dopadla, neznamená, že telo si nepamätá. Pekne sa to tam zbiera, ukladá a príde moment, kedy si organizmus povie dosť a choroba prepukne. Preto sa prevencia volá prevencia, lebo pomáha predchádzať ochoreniu, ktoré ešte nevzniklo.
 2. upravte svoj jedálniček. Najbežnejší spôsob, ktorým zanášame dlhodobo a pravidelne svoj organizmus nebezpečnými škodlivými látkami, je naša strava. Preto v nej treba trošku poupratovať a eliminovať niektoré druhy. Užívajte minimum potravy, ktorá obsahuje konzervanty, ochucovadlá, farbivá a pod. Hľadajte zdroje čerstvej, neupravovanej stravy. Eliminujte v jedálničku mäso, bielu múku, biely cukor. Obmedzte polotovary, celkovo sa neprejedajte a obmedzte množstvo jedla. Jedzte v pravidelných intervaloch, nie nepretržite.
 3. prijímajte dostatok tekutín. cca 60% tela tvorí voda, denne jej stratíme množstvo v podobe moču, potu, dychu, stolice, tak ju treba jednoducho doplniť. Priemerný dospelý človek by mal vypiť cca 2,5l vody. Čistej vody. Cola, farebné nápoje, káva, či energetické nápoje vám veľký úžitok neurobia. Práve naopak.
 4. organizmus pravidelne detoxikujte a vyživujte. Organizmus vďaka dnešnej nekvalitnej strave stráda, chradne, nemá silu bojovať. Úžasným pomocníkom v prevencii, ale už aj boji s rakovinou je Reishi. Telo zbaví škodlivín, dodá živiny a zabraňuje deleniu nádorových buniek. Preventívne stačí 1 kapsula denne
 5. pravidelne sa hýbte. Pohyb vám rozprúdi lymfatický systém, lepšie sa telo zbaví toxínov, budete predchádzať nadváhe. Zároveň sa vyplavia endorfíny a vy sa budete cítiť lepšie.
 6. zbavte telo prekyslenia. Rakovinovým bunkám, ale aj vírusom, baktériám či plesniam sa dobre darí v kyslom prostredí. Zaraďte do jedálnička viac ovocia a zeleniny, zelenej stravy, tofu, tempeh, orechy, vody. Menej kávy, mäsa, múky, cukru. Doplňte minerály, ktoré neutralizujú nadpomer kyselín. Z produktov tu odporúčam kombináciu siedmych vyvážených minerálov v podobe ProBalance. Dávka je individuálna, v závislosti stavu organizmu. Môže ísť až do 12 tabliet denne.
 7. obmedzte príjem kávy, alkoholu, cigariet
 8. postarajte sa o zdravé, funkčné črevo. Jednak potrebuje dostatočný príjem vlákniny, aby strava nestagnovala a stolica sa pravidelne vyprázdňovala. Jedzte ovocie a zeleninu so šupkou, strukoviny, orechy, klíčky, celozrnné výrobky. Z produktov vám chýbajúcu vlákninu dodá Fiberboost. Nahraďte ňou jedno jedlo denne. V ďalšom kroku črevo potrebuje správne osídlenie baktériami, aby potravu vedelo rozložiť, nepotrebné vylúčiť a zároveň podporiť 70% imunity, ktoré sa tu nachádza. V strave je probiotických kultúr minimum, preto tu odporúčam Pro12. Preventívne stačí 1 kapsula obdeň.
 9. chráňte pokožku pred slnečnými lúčmi. Používajte solárnu kozmetiku, ktorá chráni pred UVA aj UVB žiarením, dermatologicky testovanú a nezávadnú pre vašu pokožku. Na výber je celá rada Aloe Vera solárnej kozmetiky.
 10. Dojčenie znižuje výskyt rakoviny prsníka.
 11. „Ak niektoré ochorenie vyzerá telesne, ako napríklad rakovina, príčiny tohto ochorenia sú skoro vždy emocionálne, alebo psychické.“ Dr. med. Dietrich Klinghardt MD, Ph.D. K tomu asi nie je čo dodať. Aj dlhodobé vystavenie stresu, psychickej záťaži, negatívnym myšlienkam vie v tele narobiť riadnu šarapatu…

 

LR LIFETAKT Reishi Plus Kapsule

Pro Balance Tablety

Pro 12 Kapsule Probiotiká

LR LIFETAKT Fiber Boost Nápoj v Prášku

Aloe Vera Opaľovacie mlieko SPF 30

 

 

Chcete poradiť s vašim problémom?
Neváhajte ma kontaktovať na číslo 0907 258 616 alebo písomne na info@fajnzivot.sk a spoločne nájdeme riešenie.