Prostata je malá žľaza, ktorá sa nachádza pred konečníkom, medzi močovým mechúrom a penisom. Jej stredom prechádza močová rúra. Veľkosťou pripomína vlašský orech. S pribúdajúcim vekom môže rásť.

Benígna prostatická hyperplázia nazývaná aj zväčšenie prostaty, je bežným javom sprevádzajúcim starnutie mužov.

Nakoľko prostata obklopuje močovú trubicu, pri jej zväčšení nastáva problém. Zväčšená prostata ju stláča, dráždi steny močového mechúra a zasahuje tak do normálneho močenia. Spomaľuje ho alebo zastavuje tok moču.

Prejavy zväčšenia prostaty:

 • častejšie močenie
 • pocit plného mechúra aj po vymočení
 • prerušované močenie
 • slabý tok moču
 • problémy v úvode močenia
 • časté močenie v noci
 • v závažnejších prípadoch až úplná nemožnosť vymočiť sa, krv v moči
 • problémy sexuálneho charakteru, problémy s erekciou či ejakuláciou

Vo veku 50 rokov postihuje zväčšenie prostaty 50% mužov.

Medzi 40 – 50 tym rokom života dochádza k výkyvom hormónov u mužov rovnako ako u žien. V dôsledku nízkej hladiny testosterónu sa muži menia po fyzickej, tak aj mentálnej stránke. Neraz sa vyrovnaný, ambiciózny a cieľavedomý muž zmení na nepoznanie. Môže dochádzať ku zníženiu fyzickej aj sexuálnej výkonnosti, náladovosti, nervozite, nespavosti, bolestiam hlavy, depresii, strate chuti do života. Klesá svalová sila, ubúda kostná hmota aj celková sexuálna výkonnosť. Mnoho mužov začne priberať na váhe, hrozí zvýšené riziko ochorení srdca a ciev.

Pokles hormónov však často súvisí s nesprávnym životným štýlom. Muži sú pod dlhodobým stresom v práci, vzťahové problémy, fajčenie, alkohol, málo pohybu, obezita, objavujú sa chronické ochorenia ako cukrovka, vysoký krvný tlak, arterioskleróza…

U mužov však nestačí zamerať sa na doplnenie hladiny hormónov, ale riešiť veci komplexne. V dôsledku vyššie uvedených vplyvov, dochádza u mužov k prekysleniu organizmu, k poruche kapilár a nedostatku živín. A toto je cesta, ktorou sa treba uberať, aby sa dostavila náprava.

Čo vám pomôže vyriešiť väčšinu problémov s prostatou?

ProBalance je kombináciou 7 minerálov a stopových  prvkov, ktoré telo zbavia prekyslenia.

Pro Balance Tablety

 

Mind Master organizmus nabije energiou, zharmonizuje a upokojí zároveň. Dodá telu mikroživiny, eliminuje oxidačný stres, zníži únavu a vyčerpanosť.

LR LIFETAKT Mind Master Formula Green

 

Aloe vera gél Sivera vyčistí a spriechodní každučkú cievku v organizme a dodá chýbajúce živiny do tela.

Aloe Vera Drinking Gél Intense Sivera

Praktické rady na vyriešenie problémov s prostatou:

 1. nezadržiavajte moč, ale choďte na toaletu hneď, ako vám treba
 2. vyhýbajte sa alkoholu a kofeínu najmä po večeri.
 3. dodržiavajte dostatočný pitný režim, ideálne čistú vodu, ale neprijímajte naraz veľa tekutín. Radšej pite častejšie a menej
 4. dve hodiny pred spaním už neprijímajte tekutiny
 5. udržiavajte sa v teple. Chlad môže zhoršiť príznaky
 6. pravidelne sa hýbte. Naučte sa tzv. Kegelove cviky na posilnenie panvového dna
 7. opatrne pri liekoch čo obsahujú histamín a dekongestant. /napr. lieky proti chrípke/. Môžu zhoršiť príznaky zväčšenej prostaty
 8. eliminujte stres a nervozitu.
 9. do jedálnička zaraďte kvalitné ovocie a zeleninu, zvlášť vhodné sú paradajky, brokolica, listová zelenina, bobuľovité ovocie. Ďalej sú vhodné celozrnné produkty, oriešky a semiačka /najmä ľanové a tekvicové/
 10. obmedzte príjem solí a cukrov

A ešte rada na záver: „Prostata určite funguje lepšie u mužov s pravidelným sexuálnym stykom“, tvrdí urológ MUDr. Svetozár Náter. Neznamená to však, že máte lekársky „odklepnutý“ promiskuitný život! Nechráneným sexom a možnými infekciami si môžete naopak koledovať o zápal prostaty.